Видатна українська авторка Емма Андрієвська написала багато цікавих оповідань та казок, серед них «Казка про двох пальців». Незважаючи на те, що твір був опублікований в 1974 році, а події, описані в ньому, відбувалися у давні часи, він не втратив своєї актуальності і зараз.
В центрі сюжету казки лежить історія двох маленьких пальців, які жили разом з іншими п’ятьма братами на матері-руці. Перед нами відразу виникає фантастичний образ руки з сімома пальцями. Цифра сім має велике значення і в філософії, і в релігії. Одне з її значень – повнота і досконалість. Сім пальців жили на руці в повній гармонії, поки два менших не посперечалися, хто з них кращий. Ніхто не зміг їх розсудить, тому вони пішли шукати суддю по світу. Поодинці дійшли вони до незвичного королівства, в якому завжди панували сутінки, а правила там Гасова Лампа, що вважала себе Сонцем. Пальці попросили її стати для них суддею. Королева погодилася, але за умови, що вони допоможуть їй у боротьбі з підступними невидимими ворогами. Головні герої погодилися і попросили якнайшвидше вивести їх з королівства. Опинившись за його межами, пальці почали сміятися з того, що вони лицарі королеви Лампи, вони забули про розбрат, їх об’єднав сміх. Коли на них напали невидимі воїни, брати не помітили їх, бо вони досі були в полоні дружнього сміху. Всі удари невидимих відскакували від пальців, як від влучного жарту. Так непереможні раніше воїни програли, а брати відчули велику силу, що з’явилася завдяки гумору та єдності. Вони більше не хотіли знати, хто з них кращий. Герої повернулися на Батьківщину-руку і стали мирно жити з братами. І хоча їх ніхто не бачив, бо стали вони самі невидимі, коли перемогли ворогів, вони допомагали руці робити гарні справи.
Письменниця в легкій казковій формі підняла питання загальнолюдських цінностей. На прикладі головних героїв мисткиня продемонструвала важливість взаєморозуміння та єдності в родині та країні. Кожна сучасна людина повинна пам’ятати, що суперечки за першість тільки послаблюють, а справжня сила в дружньому гумору та єдності.