«Володимир вибирає віру» скорочено - літописні оповіді

Головна / Стислі перекази / Літописи / «Володимир вибирає віру»


У 986 році прийшли з Волги болгари магометанської віри й стали намовляти князя Володимира прийняти їхню віру. Князь розпитав про закони цієї віри й, дізнавшись про заборони — не їсти свинини й не пити, відмовився.

Потім прийшли іноземці з Рима від Папи Римського й розповіли про свою віру. Володимирові не сподобалося те, що треба суворо поститися, смиряти дух і тіло своє.

За німцями (католиками) прийшли євреї й запропонували свою віру. Коли князь спитав, де ж їхня земля, то виявилося, що Бог розгнівався на євреїв і розсіяв їх по всьому світу, а землю віддав християнам.

Греки прислали до Володимира свого філософа, і той розповів князеві про Ісуса Христа, про царство небесне, про гріхи, про рай і пекло, показав картину Страшного суду.

Володимир сказав, зітхнувши, що добре тим, хто буде в раю, і горе тим, хто потрапить у пекло. Філософ сказав, що коли князь хоче бути з праведниками, потрібно хреститись. Ця думка запала в серце Володимирові, але він вирішив ще почекати, розвідати краще про всі віри. Філософа ж відпустив із багатими дарами.

Коментар:

Літопис розповідає про те, що Володимир мріяв про сильну державу із єдиною вірою, яка б об'єднала весь народ. Він придивлявся до всіх послів, розпитував про їхню віру, намагався обрати найкращу, ту, яка б згуртувала, зробила державу та владу сильною.

Пропонуємо інші літописні оповіді:

  • «Три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь»
  • «Святослав укладає мир з греками і повертається до Києва. Смерть Святослава»
  • «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам»

  • Це цікаво: