Шевченко - це народ, і як народ, він буде вічно жити

Головна / Твори з української літератури / Шевченко Т. / Шевченко - це народ, і як народ, він буде вічно жити


Тарас Григорович Шевченко — великий поет, геній українського народу. Поет зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства.

У своїй творчості митець сягнув на світовий рівень. Його довершені твори сіють зерна світла й добра, палахкотять незгаслим полум'ям безкомпромісної справедливості, проникливої мудрості.

Тарас Шевченко народився кріпаком, тож йому, як нікому іншому, були близькі й зрозумілі страждання бідноти. А тому все своє життя поет присвятив служінню ідеї національного та соціального визволення трудящих. Не було такої сторони життя, якої не торкнулося б перо Кобзаря.

Разом із тим поет закликав усі народи об'єднатися і разом боротися проти царизму. Він вірив, що на звільненій від експлуататорів землі настане щасливе, прекрасне життя:

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.
(«І Архімед, і Галшей...»)

Тарас Григорович Шевченко... Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща.

Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє. З плином часу все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря — то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців.

І не одне покоління українців звіряє своє життя іменем і творчістю Кобзаря. Коли я прочитала рядки Ліни Костенко «Кобзареві», я зрозуміла, як близькі і мені слова, якими поетеса звертається до нашого гепія:

Кобзарю!
Знов
до тебе я приходжу,
бо ти для мне — совість і закон...
Кобзарю,
знаєш,
нелегка епоха,
оцей двадцятий невгамовний вік.
Завихрень — безліч.
Тиші — анітрохи...
Прости, що я дрібницями тривожу
твій вічний, твій глибокий сон...

Т. Г. Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Творчість Т. Г. Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

Сподобався шкільний твір? А ось ще:

  • Образ народного співця в поезії Тараса Шевченка
  • Через пісню — у світ духовності (місце і роль ліричних українських народних пісень)
  • Образ князя Ігоря як захисника Руської землі в поемі «Слово о полку Ігоревім»
  • Образ Ярославни у «Слові о полку Ігоревім» (за віршем Т. Шевченка «Плач Ярославни»)
  • Втілення краси і вірності в образі Ярославни (за поемою «Слово о полку Ігоревім»)

  • Це цікаво: