Що таке український ідеал? (II в.)

Головна / Твори з української мови / Що таке український ідеал? (II в.)


Що таке український ідеал? Я вважаю, що нема українського ідеалу, а є загальнолюдський ідеал, до якого можна додати означення «український». Кожна людина у світі прагне чогось досягти: здолати найвищу гору, забити більш за всіх м'ячів у ворота суперника, написати книгу, яка б своєю популярністю не поступалася перед «Гаррі Поттером», або заробити купу грошей і купити найкращий у своєму місті будинок чи найдорожчу машину. Всі ці бажання, мрії, що вимальовують певний ідеал людини, притаманні як українцю, так і китайцю, австрійцю, бразильцю і закоханому в себе американцю»

І коли Ви, вчителю, будете перевіряти твори на задану тему, мабуть, не знайдете двох однакових творів, якщо тільки хтось у когось не спише, бо навіть у двох друзів, у двох сусідів, співробітників, чоловіка та жінки образи вимріяного ідеального життя чи ідеальної людини будуть різними.

Як на мене, ідеалу взагалі не існує, бо він втілюється у найвищій істоті, субстанції, створінні; це — Бог, Будда, Аллах, єгипетський бог Ра, для когось Всесвіт і т. ін. Ідеал — це щось неймовірне, щось дуже добре, приємне, недосяжне, для багатьох його не існує. Можливо, ідеал — це стан абсолютного щастя, до якого так прагнуть люди, про яке так мріють. Це стан, коли людина до нестями закохана, коли вона виграла мільйон (чи 10 мільйонів) гривень або навіть євро в лотереї, або коли вона влучила кулею у лузу з якогось цікавого положення, коли на кону життя і все закінчується добре, коли, йдучи через пустелю кілька днів, натрапляє на зелений оазис. Але ніщо не буває вічним, і цей стан абсолютного щастя минає, адже завжди є до чого прагнути, адже з кожною хвилиною людина все більше пізнає світ, а в результаті змінюється уявлення про ідеал, і їй є чого бажати й бажати. І тільки недосяжне може вічно залишатися ідеалом.

Тому основне, що утворює український ідеал, на мій погляд, утворює ідеал і німця, і мешканця острова Ява. Наприклад, бачити повагу в очах іноземця, коли повідомляєш, що ти українець, відчувати почуття гордості, коли піднімають український прапор, коли звучить гімн нашої країни, і щоб люди з різних країн аплодували тобі — українцю. Звісно, що менталітет кожної нації буде вносити свої корективи до поняття національного ідеалу, але загалом він для всіх людей буде однаковим. Український народ прагне миру в своїй державі та й у всьому світі, прагне незалежності. Та чи тільки він один бажає цього!?..

Я хочу добре закінчити школу -вступити в омріяний навчальний заклад, здобути спеціальність, отримати роботу, займатися улюбленою справою, отримувати за це гідну заробітну платню... Я хочу жити в країні, в якій би панував мир і всі люди жили добре, достойно Людини.... Хіба це багато!? І якщо мої мрії здійсняться, значить держава, в якій я живу, може досягти українського ідеалу.

Сподобався шкільний твір? А ось ще:

  • Україна через 20 років (І варіант)
  • Україна через 20 років (IІ варіант)
  • Що таке український ідеал? (І варіант)
  • Спортивні досягнення українців (І варіант)
  • Спортивні досягнення українців (ІІ варіант)
  • Якою має бути сучасна мода? (І варіант)
  • Якою має бути сучасна мода? (ІІ варіант)

  • Це цікаво: