Образ автора в романтичній поемі Джорджа Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда»

Головна / Твори з зарубіжної літератури / Байрон Дж. / Образ автора в романтичній поемі Джорджа Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда»


Поема Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда» — це ліричний щоденник поета. У ній він показав своє ставлення до життя, свої філософські погляди. Максималізм поета-романтика, його непримиренне ставлення до недосконалості, його невтомне прагнення до нових вражень, «інших світів», де, ймовірно, можна досягнути високого ідеалу, надихали на створення поеми-подорожі.

Португалія, Іспанія, Албанія, Греція, Швейцарія, Італія постають перед читачем в яскравих картинах, сповнених і захоплення, і болю. Проблеми свободи й рабства, сенсу людського життя, цивілізації та варварства, кохання й мистецтва, війни і миру, патріотизму й релігії в поемі Байрона розкрилися не лише в політичному, філософському, психологічному й естетичному планах, а також як особисте переживання.

Чайльд Гарольд втрачає інтерес до життя і стає самотнім. Світ, який широко розкинувся перед «невгамовним утікачем», спонукає його шукати сенс життя. Автор поеми, хоч і поділяє з Гарольдом тугу розчарування, але все одно окрилений життям, яке дарує подорож.

Розкішна природа Лузитанії, героїчна Іспанія, морська буря і ясне небо, свобода й поетичне натхнення, визвольна війна захоплюють Байрона. Його світ величний, динамічний, він надзвичайно яскравий поряд із блідими враженнями героя, який нудить світом.

Поет-романтик шукає справедливості у світі, яка постає в поемі як можливість гармонії, що завжди залишається недосяжною.

Чарівна природа Синтри, а поряд брудний Лісабон, мужні й суворі іспанці змушені бути рабами іноземних завойовників, весела Севілья оточена кривавими картинами війни, що розпочалася заради слави тирана. Народу Іспанії властиві героїзм, сміливість, здатність на смертельний ризик.

Байрон, такий несхожий на свого героя, також приречений на розчарування, трагізм, самотність. Прагнення знайти рідну собі душу не знаходить відгуку в цілому світі. Загинув друг поета, кохана далеко... Страждання сповнюють душу... Але вони морально не вбивають поета. Він і далі вірить у гармонію життя, у те, що ідеал все-таки десь є.

Свобода й любов, природа й поезія для Байрона навіть у скорботному відчаї є нетлінними вічними цінностями.

Сподобався шкільний твір? А ось ще:

  • Оспівування визвольної боротьби у поемі Джорджа Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда»
  • Ліричний герой Дж. Байрона (за поемою «Паломництво Чайльд Гарольда» та поезією «Душа моя похмура»)
  • Характерні риси байронічного героя (за творчістю Дж. Байрона)

  • Це цікаво: