загрузка...

Актуальність поеми І. Франка «Мойсей» в наш час

Головна / Твори з української літератури / Франко І. / Актуальність поеми І. Франка «Мойсей» в наш час


Поема «Мойсей» на сьогодні є дуже актуальною, оскільки питання відстоювання власної незалежності є ключовим для українського народу. Це питання є дуже болючим для нас, але і дуже важливим. Українці впродовж століть відстоювали своє право на свободу, і сьогодні мають робити це знову.

Поема «Мойсей» описує тяжкий шлях євреїв до землі обітованої, які мають звільнитися від єгипетського ярма. Мойсей виступає у ролі пророка, який несе слово Боже, йому вірять, довіряють. Але в таборі постійно розпалюються сварки. Є в творі і лжепророки, які намагаються звернути народ з правильного шляху. Це Авірон і Датан. На перший план виходять матеріальні блага та інтереси, люди починають бунтувати. Вони втрачають віру в ідею, і Мойсей сам починає вагатися в тому, що його справа може мати успіх. Врешті-решт він покидає табір, відмовляючись від всього того, що будувалось роками.

Основна думка поеми: звільнення народу має стати основним завданням на шляху до виборювання власної незалежності, треба звільнити дух від внутрішньої сліпоти, від рабства. Автор хотів показати нам, якою ціною виборюється щастя і яким чином можна досягти бажаного. Тільки наполегливими зусиллями можна побудувати дійсно сильну та міцну державу. Одної ідеї і віри в неї мало, потрібно вміти ще й згуртовувати свій народ, знаходити з ним спільну мову.

Єгошуа виступає провідником народу, який не боїться небезпек і випробувань на шляху до бажаної мети. Його ідея не затьмарена земними благами, він впевнено йде до своє мети. На жаль, Мойсеєві не вистачило впевненості в собі і своєму народові. Трагічна постать пророка дає нам зрозуміти, що не варто зразу відмовлятися від того, що створювалося роками, потрібно довіряти своїм відчуттям, своєму серцю. А головне – бути стійким у вірі і мати незламний дух.

Незважаючи на перешкоди та поразки, сорокарічний похід народу до обітованої землі все-таки увінчався успіхом, зусилля народу не були марними. Саме тому варто впевнено йти до своєї мети і не здаватися, важливо знати, заради чого ми йдемо, і вірити в те, що кожен знайде свою дорогу в майбутнє. Мойсей – пророк, який через власну знесиленість не зміг до кінця відстоювати свою думку, не зміг довести народ до перемоги. Його доля є трагічною, оскільки він зупинився на шляху за крок до успіху.

Франко створив модель сильного українського народу і вільної держави, бо вірив, що в майбутньому її обов’язково чекає прекрасне життя. Водночас автор вірить, що тільки по-справжньому сильні люди можуть досягнути мети. У кожного бувають переломні моменти, але якщо ціль непереборна, то народ і його країна непереможні.

Якби там не було, свобода має бути основною цінністю, кожен народ прагне до самостійності та незалежності, кожна країна повинна мати свій розвиток. Саме тому сьогодні українці мають згуртуватися для того, щоб спільними зусиллями досягти бажаного. Треба вірити в свої сили, в сили свого народу, в його бойовий дух, тільки тоді можна досягти незалежності. Так що вперед за незалежністю, вперед за перемогами!

Сподобався шкільний твір? А ось ще:

  • Аналіз промови Мойсея (IV розділ) в поемі І. Франка «Мойсей»
  • Навіщо Мойсей розповів казку про обрання короля серед дерев? (за поемою І. Франка «Мойсей»)
  • У чому основний конфлікт між Мойсеєм і «лихим демоном громади» Датаном?
  • Зіставлення прологу і епілогу поеми І. Франка «Мойсей»

  • загрузка...

    Це цікаво: