загрузка...

Чому в морі є перли і мушлі?

Головна / Усна народна творчість / Українська міфологія / Чому в морі є перли і мушлі?


Дівчина й хлопець кохали одне одного. Але дівчина була царського роду, а хлопець — простого, тому цар не дозволив дочці виходити заміж за бідного. Та стало йому жаль своєї дитини. Пообіцяв віддати її за коханого, а сам підшукав багатого жениха.

Дівчина все допитувалася, коли ж весілля, а потім здогадалася, що це обман. Зажурилася, не захотілося їй і на світі жити. Раптом випливла з моря величезна золота черепаха й сказала, що допоможе бідолашній. Дала їй камінь, веліла розбити його й голкою, яка там була всередині, вколоти собі палець.

Дівчина так і зробила. їй стало боляче, вона заплакала, а сльози, що капали в море, ставали перлинами. Крапельки ж крові перетворилися на мушлі.

Дівчина зібрала перлини й віднесла хлопцеві. Коли батько побачив те багатство у хлопця, то погодився на його шлюб із донькою. Так черепаха допомогла закоханим, а в морі з того часу з'явилися перли та мушлі.

Коментар:

Перли — сріблясто-білі сяючі горошини, що бувають у мушлях. Вони нагадують росу, що мерехтить на сонці або сльози. Звичайно ж, дівочі. Тому й виникла така чарівна легенда про двох закоханих, на перешкоді щастя яких постало багатство. І природа допомогла дівчині та хлопцеві, адже перли — це коштовності, якими жінки й до цього часу люблять себе прикрашати.

Дивись інші українські міфи:

  • Чому буває сумне сонце?
  • Про вітер
  • Про дощ
  • Лісова панна
  • Дажбог і Жива


  • Це цікаво: